23. března 2021

Call for Papers: Memory in Central and Eastern Europe: past traumas, present challenges, future horizons

Katedra historických věd Fakulty humanitních studií a Ústav východoevropských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy vás zvou k účasti na mezinárodní studentské konferenci: "Memory in Central and Eastern Europe: past traumas, present challenges, future horizons", která se bude konat online 10. – 11. Června 2021.

Konference se zaměřuje na řadu témat, jako jsou paměť a historická politika, paměť a média, komemorativní praktiky, paměť a minorita, metodologie memory studies, paměť jako soft-power v regionu východní a střední Evropy.

Konference je určena studentům magisterského a doktorského studia.

Vybrané texty budou publikovány v kolektivní monografii (open access).

Abstrakty (max. 200 slov) se odevzdávají v elektronické formě na webu cuni.conference.tilda.ws nebo přes e-mail cuni.conference2021@gmail.com. Uveďte také svůj akademický titul a afilace.

Termín dodání nejpozději do 20. května 2021.

Podrobné informace jsou k dispozici na webu konference: http://cuni.conference.tilda.ws

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu: cuni.conference2021@gmail.com.

Dějiny moderní evropské kultury

182 00 Praha 8 - Libeň